Mnohí  blogeri sa zameriavajú pri vytváraní obsahu na rýchlu návratnosť formou návštevnosti stránky a dodatočnej reklamy, ktorá im prináša zisk. Dôležité však je, aby obsah stránky bol kvalitný a prinášal návštevníkom nielen poučenie, ale dôležitým faktorom je sociálna interakcia prostredníctvom sociálnych sietí.

Na začiatku by mali byť kvalitné články, ktoré budú robiť meno a vytvoria tak odbornosť v tematickom zameraní blogu. Dôležitým faktorom je aj dôveryhodnosť autora a jeho originalita.

Z vytvárania obsahu stránky musí čitateľ a návštevník stránky vycítiť, že daná téma vás zaujíma a venujete sa jej nielen pre získavanie publika a budovania SEO faktorov.

Tu je niekoľko bodov, ktoré z vášho blogu vytvoria obľúbenú stránku:

1. Pracujte tvrdo a veľa bez nároku na odmenu

Na svojich stránkach pracujem bez odmeny už niekoľko mesiacov a venujem sa im so zanietením, bez toho, aby som očakával zisk. Vytváram obsah, ktorý je prospešný pre čitateľov a návštevníkov a popri vytváraní obsahu zdokonaľujem aj svoje techniky a učím sa novým veciam a získavam nové informácie, ktoré zužitkujem aj v bežnom živote.

2. Pravidelná aktualizácia

Zanedbanie blogov na niekoľko týždňov alebo dokonca mesiacov, môže viesť k obrovským stratám, ktoré ste si poctivou prácou vybudovali. Viem, o čom hovorím, a sám mám skúsenosť, že dlhodobá práca prerušená na niekoľko týždňov sa neopláca, pokiaľ máte v úmysle vybudovať dôveryhodný a funkčný blog.

Najlepšou cestou je vytvárať obsah aspoň 3-5 článkov každý týždeň.

Články by nemali byť odfláknuté a narýchlo napísané. Odporúča sa aspoň 2500 znakov.

Dôležitým faktorom je prepojenie článkov v spätných odkazoch na vašu stránku, odporúča sa aspoň tri odkazy v každom texte.

Dôležitým faktorom je vytvorenie pútavého názvu článku.

3. Dohľad nad vašou prácou

Mnohí ľudia majú problém prinútiť sa samostatne pracovať a budovať tak svoje blogerské impérium na internete. V tomto smere je dobré mať nad sebou dohľad a motiváciu v podobe človeka, ktorý vás dokope do písania, keď už chcete svoju prácu vzdať alebo nemáte motiváciu.

 4. Podeľte sa o svoje výsledky

Ak nájdete niekde diskusiu o vašej téme, nebojte sa zapojiť do diskusie a podeliť sa o svoje   poznatky a výsledky. Zdieľaním obsahu vašich stránok získavate nielen nové publikum, ktoré navštevuje vašu stránku, ale časom môžete získať pozíciu odborníka, na ktorého sa budú ľudia obracať s otázkami na pálčivé témy a budú vás vyhľadávať ako pomoc púri riešení otázok z danej témy, ktorej sa venujete na svojich stránkach a blogu.

 5. Komentuje témy, ktorým rozumiete

Komentovanie a diskusia na iných stránkach je dobrý spôsob, ako vytvárať väzby na publikum, ktoré sa zaujíma vo vašu oblasť. Zároveň tak dávate o sebe vedieť širokej verejnosti, ktorá vás začne vyhľadávať.

6. Vytváranie kvalitných spätných odkazov

Dôležité je mať odozvu na vaše stránky a najlepším, spôsobom je vytváranie spätných odkazov. Pozor! Platí, že všetkého veľa škodí a nie je dobré v krátkom čase vytvárať množstvo spätných odkazov, inak vás Google bude penalizovať.

Najlepším spôsobom, ako vytvárať spätné odkazy sú komentáre na blogoch a diskusných fórach, sociálne siete a kvalitné články na externých weboch. Tu však je dôležité, aby ste to neprehnali s reklamnými článkami a zamerali sa skôr na hodnotný obsah, ktorý skutočne dá návštevníkovi a čitateľovi kvalitné informácie a hodnotný obsah.

7. Sociálne médiá

Dôležitým faktorom pri budovaní renomé vášho blogu sú sociálne siete ako je Facebook, Twitter a čoraz viac spoločnosť Google kladie dôraz na firemné stránky vytvorené na sociálnej sieti Google+ a hodnotenia jej používateľov. Vytvorte si možnosti zdieľania obsahu, vytvorenie hodnotenia, kde vám návštevníci pomôžu rozširovať váš obsah pozitívnym hodnotením a tak vám vybudujú sieť návštevníkov a reklamu vášmu blogu v podstate len na základe vášho kvalitného obsahu a množstva používateľov, s ktorými váš budú hodnotitelia zdieľať.

Značky:, , , , , ,