Mnohí sa potýkajú s myšlienkou písať články a texty nielen na webové stránky, ale radi by publikovali aj do novín či časopisov.

V tomto prípade môžem poradiť len jednu vec – píšte články.

Písanie článkov nie je veda, ako by sa mohlo zdať, stačí trochu cviku a mierna dávka fantázie a písanie článkov a tvorba PR a SEO textov sa môže stať vašou každodennou rutinou, zábavou a možno aj povolaním, ktoré vás časom môže posunúť na pozíciu redaktora alebo novinára.

Dôležité je pred písaním článku naštudovať si danú tému. Je dôležité získať prehľad o konkurencii a  zároveň si naštudovať, čo ľudia hľadajú na internete a čo ich zaujíma. Je potrebné písať pre ľudí. Teda, ak hovoríme o textoch a tvorbe článkov na internete.

Druhá vec je písanie článkov do novín alebo časopisov, kde vás môže zaviať vietor neskôr, keď získate dostatočnú prax v písaní textov a článkov povedzme na svojom blogu, na internetové stránky, ktoré blogy prevádzkujú, alebo si môžete písať texty a články len tak pre seba a svojich priateľov a známych.

Po čase môžete svoju tvorbu textov a písanie článkov ukázať svetu a ľuďom, uverejnením na internete alebo jednoducho začnete písať do miestnych novín a skúšať oslovovať časopisy s uverejnením vašich textov.

Za všetkým však stojí tvrdá práca, ktorá sa nedá získať za jednu noc, ak má byť úspech trvalý a v napredovaní a nemá stáť len na vratkých nohách náhody a šťastia.

Značky:, , , , , , , , , , , , ,